Перший урок 2017-2018 навчальний рік
( Використано Інтернет-ресурси )
Ми – діти європейської родини
Мета.
Поглибити знання учнів про Україну, формувати почуття належності до своєї
країни, до її історії та традицій, розуміння
того, що Україна європейська держава, а українці члени європейської
родини;розвивати критичне мислення, вміння одержувати інформацію, аналізувати
її, робити висновки; виховувати любов та повагу до рідного краю, його традицій,
народу.
Обладнання. Таблиця з державними символами України, глобус, карта
України, мультимедійний проектор, відеоролики «Народні символи України»,
«Цікаві факти про Україну», « Гімн ЄС», запис пісні «Квітуча Україна», святково
прикрашена дошка.
Хід уроку
І. Організаційний
момент.
- Доброго дня, любі
діти! Я рада новій зустрічі з вами.
- Сьогодні у
школі, у класі дуже багато квітів. Вони додають усім
святкового настрою , адже дзвіночок на святковій лінійці проголосив про початок
нового навчального року. Ви - учні 2 класу. Я вітаю всіх вас з цим святковим
днем. Зичу вам здоров’я, натхнення, цікавих уроків та справжніх друзів поряд з вами.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
- Чи вдалося вам добре
відпочити влітку? З яким настроєм ви прийшли в школу? Зараз пограємо в гру і з’ясуємо це?
Гра « Так чи не так, я чи не я»
-
Я задаю питання, а ви хором відповідаєте.
Усі за
літо відпочили?
А набралися ви сили?
У школу всі із вас хотіли?
А на сонці засмагали?
Хто улітку грався?
Ну, а хто купався?
Хто морозива наївся?
А хто букви
всі забув?
Хто з вас їздив до бабусі?
Хто допомагав матусі?
Хто книжку нову прочитав?
А хто лише в м’яча ганяв?…
- Бачу ви
добре відпочили і з гарним настроєм прийшли до школи. Молодці!
І вже,
мабуть, впевнились , що школа радо зустріла вас . І
держава , і вчителі , і ваші батьки доклали багато зусиль , щоб ви прийшли в
світлі і затишні класи, навчалися за новими підручниками , безкоштовно
харчувалися , своєчасно підвозилися до школи .
Учень.
Знову школа дітей стрічає,
Перше вересня в нас в дворі.
Срібно-срібно дзвоник лунає ,
Ясне сонечко угорі .
Учениця.
Позбігались до школи діти ,
Бо ж до знань усі стежки ведуть .
Сміх і радість повсюди , квіти …
Світлі класи давно вас ждуть.
Учень.
Знов уроки ,нові предмети ,
Добрі друзі ,пісні і сміх.
І відкриються знань секрети ,
Що їх школа дає для всіх.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної
діяльності.
Традиційно навчальний рік розпочинаємо першим уроком.
– Тема нашого уроку дуже цікава. Давайте
всі разом прочитаємо її.
МИ – ДІТИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РОДИНИ
- Як ви розумієте ці рядки?
- Тож сьогодні на уроці ми з вами будемо говорити про
Україну, як європейську державу, вчитися висловлювати свої думки, аналізувати,
робити висновки, дізнаємося багато цікавого.
ІV. Робота над темою уроку
1.
Робота з картою
- Перед вами глобус, зменшена
модель Землі. Вся суша поділена на материки. Серед них материк Євразія. Який
поділяється на Європу і Азію. Україна розташована в Європі.
Величезні простори займає наша країна. Вона одна з найбільших серед країн Європи.
Україна
розташована в самому центрі Європи, ще кажуть в серці Європі.
(Показати на карті).
( Слайд )
Поряд з нею знаходяться такі країни, як Росія, Білорусь, Польща,
Словаччина,Угорщина, Румунія,Молдова. Наша країна – найбільша країна в Європі.
Як, на вашу думку,
називають людей, які живуть у Європі? (Європейці)
- А якщо
Україна розташована в Європі, то ми теж хто? (Європейці)
Так, дітки, ми українці, належимо до
великої європейської родини.
- На вашу думку, що означає бути
європейцем?
( Відео про європейські цінності)
Отже, бути європейцем це означає бути господарем на своїй землі, відноситися з повагою до кожної людини, мати можливість вільно
мандрувати по світу, бережно відноситися до природи, берегти мир. Бути
гордим, що ти українець.
1.Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна –
найкраща у світі!
2.Моя Україна
– це ліс і озерця,
Безмежні степи
і чарівні джерельця.
3.Красиві
пейзажі і гори високі,
Маленькі
струмочки і ріки глибокі.
4.Міста старовинні
і замки прекрасні,
Великі будови
і дуже сучасні.
5.Сади
чарівні, мальовничії села,
Моя Україна –
це пісня весела.
6.Це щира,
багата як світ її мова,
Крилата, така
мелодійна, чудова.
7.Її обереги –
верба і калина.
Найкраща у
світі – моя Україна.
8.Бо нам
найрідніша Вітчизна і мати!
То як же нам,
дітям, її не кохати!
2.Розгадування
кросворду
- А що ви
знаєте про Україну? Спробуємо розгадати кросворд і прочитати ключове слов.
1. Як називається герб нашої
держави? (Тризуб).
2. Які гори України ви знаєте? (Карпати).
3. Як називається найбільша
річка України? (Дніпро).
4. Який птах є символом
України? (Лелека).
5. Столиця України? (Київ).
6. Кущ-символ України? (Калина).
7. Збірка віршів Т.Г. Шевченка? (Кобзар).
( Слайд)
-
Молодці,
швидко і правильно дали відповіді на запитання і відгадали кросворд.
-
Український
народ дуже працьовитий. Але він уміє не тільки трудитися, але й весело
відпочивати. Давайте й ми трішки відпочинемо.
3.Фізхвилинка
Ми крокуєм, ми крокуєм,
Ми країнами
мандруєм
-
Ось
побачили Карпати:
-
Як вершини нам дістати?
-
Заглядаємо
в озерця-
-
Не торкнутися нам денця!
-
Далі
ми йдемо поважно,
-
Шлях
долати нам неважко.
-
Порівняйтесь, усміхніться,
-
Землі
рідній поклоніться
-
За щасливі дні в любові,
-
За пісні за колискові.
-
Кругом себе обкрутіться
-
Раз
присядьте, два присядьте,
-
І за парти тихенько сядьте.
4. Розгадування загадок
-
А
чи знаєте ви, які є символи України?
По ньому ми живем із вами –
це основний закон держави.
(Конституція)
Знак держави головний –
всяк його повинен знати.
Воля, слава, сила в нім. –
То ж попробуй відгадати.
(Герб)
По радіо звучить щоденно
патріотична пісня,
що возвеличує Вкраїну
і прославля навічно.
Коли звучить він – всі встають,
до серця руку прикладають,
і вголос, й подумки співають,
і Україну прославляють.
( Гімн)
Синьо – жовте полотнище
гордо майорить.
Це – ознака сили й слави
Української держави.
Синє небо, жовте жито –
цю святиню знають
(Прапор)
-Як одним словом можна назвати всі ці слова –відгадки?
-Так, це державні символи України. Є ще народні символи. Давайте назвемо
їх.
- Відеоролик допоможе дізнатися нам ще про народні символи українців.
(Перегляд відеоролика «Народні
символи України»)
- Давайте розфарбуємо державні
символи в їхні кольори.
5. Знайомство з Символікою
Європейський Союз
- Європейські держави
об’єдналися у союз який відомий як Євросоюз, у якого також є свої символи. Україна
прагне стати членом цієї організації. Перший крок вже зроблено цього літа – безвізовий режим для українців.
Прапор Євросоюзу 12 золотих
зірок на фоні голубого неба, розміщених по колу, що символізують народи Європи
в єдності і мирі.
(слайд з прапором Євросоюзу)
Гімн Європейського Союзу «Ода до
радості» відомого німецького композитора Бетховена, який я пропоную вам
прослухати.
(Звучить
гімн «Ода до радості»Бетховена)
6. Перегляд
відеоролика
- Діти, ми громадяни незалежної держави і нам є чим
пишатися.
- Як ви думаєте, чим або
ким можуть пишатися українці?(Відповіді
учнів)
-
(Перегляд
відеоролика «Цікаві факти про Україну»)
https://www.youtube.com/watch?v=csVO4OgDGjg
- А що кожен з
вас може зробити для України? (Відповіді учнів)
-Так, дітки,
ми повинні берегти і примножувати природу нашої країни, її архітектурні та
культурні пам’ятки, захищати її, коли виростете. Ви зараз повинні гарно
вчитися, щоб вирости і стати відомими лікарями, письменниками,дипломатами,
спортсменами, інженерами, щоб могли розбудовувати нашу країну, а також
прославляти за її межами. А любов до України, до свого рідного краю та
батьківського дому пронести через все своє життя.
7. Інсценізація
Сценка
-
Вчитель:
-
Засперечались
одного разу діти, яка стежка найкраща.
-
1 дитина:
-
– До магазину, –
там є цукерки.
-
2 дитина:
-
– Ні, до школи, –
там є діти.
-
3 дитина:
-
– Ні, до річки, –
там можна купатись.
-
4 дитина:
-
– Ні, в садок, –
там повно яблук та груш.
-
5 дитина:
-
– Ні, у поле, –
там простір широкий.
-
Учитель:
-
Але тут увійшла
мама. Діти запитують її (хором):
-
– Яка стежка
найкраща?
-
Учитель:
-
Мама подивилась
на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла...
-
Мати:
-
Додому, діти! До
рідного дому!
-
Як ви гадаєте,
чому мама так сказала?
-
А
для вас яка стежка найкраща?
8. Робота в парах.
Гра «Бабусина
скринька».
-
Здавна в
українців був звичай – найцінніші речі складати у скриню.
-
Повна скриня – це
символ достатку. У цю скриню ми зберемо речі, якими відрізняється український
народ від інших народів.
-
- Попрацюйте в
парах. Виберіть ті речі, якими славляться українці.
-
Плов, вареник,
драник.
-
Лелека, слон,
мавпа.
-
Пальма, калина,
ялина.
-
Вишитий рушник,
віяло, матрьошки.
-
Береза, клен,
верба.
-
Місяць, зірка,
тризуб.
-
Чорнобривці,
кактус, гвоздика.
-
Віночок,
хустинка, шапка.
V. Підсумок уроку
-
Ви
другокласники-маленькі громадяни нашої країни. На вашу думку, що ви можете
зробити, щоб Україна була дійсно європейською державою?
Мозковий
штурм
Діти отримують шаблони
долоньок, на яких пишуть відповідь на запитання «Що я можу запропонувати
європейцям?». ( Смачні національні страви, пшеницю, олію, місця для
відпочинку, традиції, досягнення в науці, літаки, українські пісні та казки)
Вправа «Мої кроки до Європи»
Діти отримують шаблони стопи по декілька штук на
кожного, на яких пишуть відповідь на питання «Що мені необхідно, щоб ввійти до європейської спільноти?».( Бути освіченим, поважати людей, берегти природу, бути
патріотом, бути господарем на своїй землі)
-
Підростаюче
покоління - майбутнє нашої країни. Ви
діти не просто України, а діти
європейської родини. А в родині повинні
панувати мир і злагода, достаток і
радість. Чого я і вам всім бажаю.
(Звучить пісня «Квітуча Україна») https://www.youtube.com/watch?v=J3KrRX0-GK0
Немає коментарів:
Дописати коментар